Kurzovní lístky ostatních bank


Kromě České národní banky vydávají svoje vlastní kurzovní lístky také ostatní bankovní ústavy, které mají v České republice svoje pobočky. Většinou jsou kurzy velmi podobné těm, které má na svém kurzovním lístku ČNB a liší se jen minimálně. Malé rozdíly na nich ale přece jenom jsou a tak pokud se chystáme na směnu většího množství peněz, určitě stojí za to se předem informovat, kde budou mít pro nás nejvýhodnější podmínky.

Komerční banka – na webu Komerční banky najdeme kurzovní lístek pro devizy i pro valuty a také informace o vývoji jednotlivých zahraničních měn. Výhodou je možnost stažení kurzovního lístku do svého PC nebo notebooku a to hned ve třech různých formátech.
mBank – oblíbená menší banka, která si získala mnoho klientů především díky nízkým poplatkům a v poslední době i neobvyklým internetovým bankovnictvím. I mBank má na svých stránkách svůj kurzovní lístek, který pravidelně každý den aktualizuje.
Fio banka – kurzovní lístek samozřejmě nemůže chybět ani na stránkách Fio banky, která se kromě klasických bankovních služeb specializuje i na obchody s cennými papíry. Stručný výpis hlavních měn je hned na titulní stránce banky, po rozkliknutí se pak můžeme podívat na jeho úplnou verzi.
ČSOB – mezi největší banky u nás patří Československá obchodní banka. Na jejích stránkách je jak klasický kurzovní lístek, tak i lístek s exotickými měnami. Lístky jsou přehledné, pěkně graficky zpracované a u hlavního kurzovního lístku je k dispozici i jeho podrobná historie.


GE Money bank – denně svůj kurzovní lístek aktualizuje i GE Money. Ta na svých stránkách uvádí jak devizové, tak i valutové kurzy a kromě nich jsou pro srovnání uvedeny i kurzy České národní banky. Plusem je i možnost stažení dat ve formátu XLS a grafy s vývojem kurzů.
Air banka – jednoduchý a pravidelně aktualizovaný kurzovní lístek má na svém webu i jedna z nejmladších bank u nás. Air bank ve svém kurzovním lístku, na němž je uvedeno rovných dvacet měn uvádí pouze základní informace o cenách za nákup a prodej.
Česká spořitelna – banka s největším počtem klientů má na svých stránkách docela podrobný kurzovní lístek, na kterém figuruje celkem 22 zahraničních měn. Kurzy měn si můžeme stáhnout také v CSV verzi a k dispozici je i historie směnných kurzů a křížové kurzy.
UniCredit bank – také UniCredit bank má svůj vlastní kurzovní lístek a na svém webu jej denně aktualizuje. Najdeme na něm kurzy devizové i valutové, kurzovní lístek ČNB, grafy, historii kurzů za posledních sedm let a vedle kurzů měn se můžeme podívat také na nejnovější kurzy u vybraných investičních produktů.
Raiffeisenbank – kurzovní lístek této banky zahrnuje 18 zahraničních měn a ve všech případech jsou vypsány kurzy jak na devizy, tak na valuty. Podívat se můžeme i na historii kurzů a to za posledních deset let.
Citibank – vlastní kurzovní lístek má i Citibank, která se orientuje spíše na movitější klientelu a na nabídku kreditních karet. Kurzovní lístek Citibank je poměrně stručný a jednoduchý a je na něm jedenáct zahraničních měn, nabídka valut pak pouze u šesti (americký dolar, britská libra, euro, švýcarský frank, dánská koruna a švédská koruna).


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!