Kurzovní lístek GE Money bank


Každý den vydává svůj kurzovní lístek také GE Money bank. Obsahuje aktuální kurzy celkem jedenáctí měn s tím, že valutové kurzy jsou pouze u libry, eura, dolaru a franku. Na aktuální kurzovní lístek GE Money bank se můžeme podívat na adrese https://www.gemoney.cz/kurzovni-listek.

Servis24 internetbanking je velice jednoduché a snadné. Aktuální kurz eura dle kurzovního lístku České národní banky.

Kurzovní lístek mBank

Velmi oblíbená je v poslední době také mBank, která svým klientům nabízí mimo jiné uživatelsky přívětivé internetové bankovnictví nebo nulové poplatky za vedení běžného účtu. I mBank vydává svůj kurzovní lístek každý den a nalezneme jej pod odkazem http://www.mbank.cz/kurzovni-listek/.

 


Kurzovní lístek Fio banky

Fio banka patří dlouhodobě k nejoblíbenějším českým bankám. Jedná se sice o menší banku, ale díky tomu, že si neúčtuje žádné poplatky za vedení účtu ani za výběr z bankomatů, patří k nejlevnějším bankám v Česku. Fio banka se kromě běžných bankovních služeb zaměřuje také na obchodování s cennými papíry – bližší informace včetně kurzovního lístku najdeme na stránce http://www.fio.cz/akcie-investice/dalsi-sluzby-fio/devizove-konverze.

KB.cz Moje banka je online banking nové generace.

Kurzovní lístek Raiffeisen banky

Další bankou, která působí na našem území a vydává svůj kurzovní lístek, je Raiffeisenbank. Její kurzovní lístek zahrnuje celkem 18 měn a jeho aktuální stav si můžeme prohlédnout na odkazu https://www.rb.cz/o-bance/currency-rates/.

Kurzovní lístek Air Bank

Kurzovní lístek nechybí ani na stránkách Air banky – ta jej má na svém webu ve velmi stručném a jednoduchém podání a podívat se na něj můžeme na adrese http://www.airbank.cz/cs/kurzovni-listek/.

Kurzovní lístky směnáren

Kurzovní lístky českých směnáren najdeme jednak přímo na jejich pobočkách, ale u vybraných směnáren si aktuální kurzy měn můžeme zjistit i na internetu. Patří mezi ně např. známá směnárna Exchange, která svůj valutový i devizový kurzovní lístek přináší na svých webových stránkách na adrese www.exchange.cz. Nejširší nabídku kurzovních lístků českých směnáren ale nalezneme na stránce http://www.kurzy.cz/smenarny/. Na tomto odkazu si můžeme projít aktuální kurzy ze směnáren po celé České republice a vybrat si tak tu, která pro nás bude nejvýhodnější. Stránka obsahuje kompletní kurzovní lístky a podívat se můžeme i na historii kurzů u zvolené směnárny.

Kurzovní lístek Western Union

Americká společnost Western Union patří mezi nejznámější poskytovatele finančních služeb na světě. Byla založena v roce 1951 a dnes je největším poskytovatelem hotovostních převodů na světě. Western Union umožňuje posílat peníze do zahraničí rychle, jednoduše a bez nutnosti mít bankovní účet. Kurzovní lístek u Western Union se nicméně může trochu lišit od kurzů českých bankovních institucí – u této společnosti jsou odvozovány od kurzu české koruny na amerických fiskálních trzích. Pokud jde o konkrétní měny, tak Western Union u nás přijímá platby pouze v českých korunách, amerických dolarech, případně eurech. Naopak přijmout lze české koruny a na některých pobočkách i dolary a eura. V Česku zastupuje Western Union společnost Intercash, s.r.o. a díky široké síti smluvních partnerů, jako je např. sázková kancelář Tipsport nebo cestovní kancelář Čedok jsou služby dostupné po celém území republiky.

Kurzovní lístek jako aplikace

Dalším místem, kde můžeme sledovat aktuální kurzovní lístek, jsou aplikace v mobilních telefonech. Aplikace s kurzovními lístky jsou dostupné pro všechny tři hlavní mobilní platformy, tedy nejen pro Android, ale i pro iOS a Windows Phone. O jaké aplikace se jedná, jaká je jich cena a jaké funkce svým uživatelům nabízejí?

Kurzovní lístek pro Android

Kurzovní lístek – jednoduchá aplikace pro operační systém Android, která ukazuje aktuální kurzovní lístky největších českých bank (např. Česká spořitelna, ČSOB, Raiffeisen bank atd.. nechybí samozřejmě ani kurzovní lístek České národní banky). Aplikace je k dispozici zdarma a stáhnout si ji do svého mobilu můžeme v internetovém obchodě Google play.
Světová měna/Kurzovní lístek – zajímavá aplikace se světovými měnami a směnnými kurzy. Najdeme v ní aktuální kurzy více než 160 světových měn s tím, že ty měny, které nás nejvíce zajímají si můžeme přidat do oblíbených. I v tomto případě si aplikaci můžeme v obchodě Google play stáhnout bezplatně.
Currency FX – Kurzovní lístek – velmi kvalitní aplikace, jež nabízí nejen kurzovní lístek, ale i řadu dalších užitečných funkcí. Její součástí jsou i ceny drahých kovů a přehledné grafy, výhodou jsou také široké možností nastavení, automatické aktualizace a možnost jejího používání i v offline režimu. Stejně jako u předchozích dvou případů, i tato aplikace je k dispozici zcela zdarma.

Kurzovní lístek pro iOS

EXCHANGE – aktuální kurzy měn – bezplatná aplikace pro iPhony a iPady, která přináší nejen devizové, ale i valutové kurzy cizích měn. Aplikace obsahuje spoustu užitečných funkcí, např. srovnání kurzů od více subjektů, hlídání kurzů, kalkulátor a mnoho dalších. Je kompletně v českém jazyce a stáhnout si ji můžeme v internetovém obchodě iTunes.
Kurzy měn: Kalkulačka – jednoduchá aplikace, jež obsahuje nejen aktuální kurzovní lístek, ale i kalkulačku s převodem měn, možnost nastavení oblíbených měn atd. Je vhodná jak pro iPhony ,tak i pro iPady a v obchodě iTunes je ke stažení zcela zdarma.
ČSOB Finanční trhy – bezplatná oficiální aplikace Československé obchodní banky, která je ale určená nejen klientům tohoto bankovního ústavu, ale i všem ostatním uživatelům. Kromě kurzovního lístku ČSOB jsou její součástí i komentáře, analýzy, kalendář významných událostí, přehledy úrokových sazeb a celá řada dalších zajímavých informací ze světa financí a ekonomiky. I tato aplikace je na iTunes ke stažení zdarma.

Kurzovní lístek pro Windows Phone

Kurzy měn ČNB – jednoduchá a přehledná aplikace, obsahující aktuální kurzovní lístek České národní banky. Její součástí jsou i grafy a kalkulačka pro převody mezi měnami. Aplikace ale není zdarma – za její stažení z obchodu Windows Phone Store zaplatíme 20 Kč.
Převodník měn – kvalitní a oblíbená aplikace, která umožňuje spočítat si snadno a rychle převody mezi zahraničními měnami, ale i drahými kovy. Nabízí kurzy více než 140 zahraničních měn a šesti cenných kovů. Aplikaci je možné používat i offline a stáhnout si ji můžeme v internetovém obchodě Windows Phone Store zcela zdarma.
Finance – velká a rozsáhlá aplikace, která vedle kurzovního lístku přináší i spoustu dalších zajímavých informací. Zabývá se aktuální situací na světových finančních trzích, sleduje různé indexy, grafy a akciové kurzy a kromě zahraničních měn umožňuje i sledování cen hlavních komodit (např. zlato, stříbro, ropa, zemní plyn atd.). I tato aplikace je bezplatná.

Kurzovní lístek na teletextu

Dalším známým místem, na kterém si každý den můžeme přečíst aktuální kurzovní lístek, je teletext. Nejnovější kurzy měn najdeme na teletextu České televize a sice na straně 504. Kromě něj jsou v rubrice zaměřené na finance také krátké zprávy o vývoji české koruny, informace o dění na světových burzách, kurzy podílových fondů a zpravodajství z RM-systému. Kurzovní lístek České národní banky je ale pouze na plné verzi teletextu, která se vysílá na programu ČT1. Teletext Expres, který je na programech ČT2 a ČT24, ani teletext ČT sport kurzovní lístek neobsahují.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!